Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip to content

Traumast taastumist toetav vaimse tervise abi

Traumast taastumist toetava vaimse tervise abi sihtgrupiks on inimesed, kes vajavad kogetud kuriteo või vägivalla mõjudest taastumiseks psühholoogilist nõustamist või psühhoteraapiat.

Traumast taastumist toetava vaimse tervise abi eesmärk on soodustada kuriteo ja vägivalla ohvri psühhosotsiaalse tasakaalu taastumist ning vähendada ohvri psüühika- ja käitumishäirete tekkimise tõenäosust või nende intensiivsust. Traumast taastumist toetav vaimse tervise abi hõlmab psühholoogilist nõustamist ja psühhoteraapiat. Teenuseid saab osutada nii individuaalteenusena kui ka paari-, pere- või grupiteenusena (sh nii tugigrupi kui psühhoteraapiagrupina).

Traumast taastumist toetavat vaimse tervise abi on õigustatud saama inimene, kes

  • on langenud kuriteo või vägivalla ohvriks (täpsemalt on loetletud õigustatud isikud seaduses järgnevalt (OAS § 30)
  • ning kellel on kogetuga seoses vajadus traumast taastumist toetava vaimse tervise abi järele.

Kui inimene on langenud kuriteo või vägivalla ohvriks ning tal on kogetuga seonduvalt abivajadus, teeb Sotsiaalkindlustusamet (ohvriabitöötaja või lastemaja spetsialist) tema suhtes otsuse, et inimene on õigustatud traumast taastumist toetava vaimse tervise abile ning inimene saab pöörduda teenusele Sotsiaalkindlustusameti lepingulise koostööpartneri asutusse. See tähendab, et Sotsiaalkindlustusamet võtab temale osutatava vaimse tervise abi tasu maksmise kohustuse üle.

Tutvu lähemalt teenuse korraldusega siin ning tule meie koostööpartneriks.

Palun oota...

PEIDA LEHT