Ohvriabi
Ohvriabitöötaja pakub Sulle tuge kui Sa oled kannatanud kuriteo, vägivalla või kriisijuhtumi tõttu. Meie juurest saad tuge ja nõustamist. Anname ka nõu, kui oled mures lähedase pärast või tahad spetsialistina inimest toetada.
Pakume:
- tuge mistahes vägivalla kogemisel (füüsiline, vaimne, seksuaalne, majanduslik) või õnnetusjuhtumi puhul;
Ohvriabikeskusesse nõustamisele võib pöörduda anonüümselt, kuid hüvitiste ja teenuste taotlemisel tuleb esitada isikuandmed. Ohvriabis tagatakse konfidentsiaalsus.
- traumast taastumist toetav vaimse tervise abi;
Kui kogetud kuriteost või vägivallast taastumiseks on vajalik vaimse tervise abi, on inimesel ja tema pereliikmetel võimalus saada psühholoogilise nõustamise ja psühhoteraapia teenust, mille kulud tasub sinu eest Sotsiaalkindlustusamet. Selle kohta loe lähemalt siit.
- Võimalust taotleda ohvriabi hüvitist;
- Toetamist MARAC-võrgustiku põhimõttel, kus Sinu nimel teevad koostööd erinevate erialade spetsialistid.
Lisaks on meil koolitatud vabatahtlikud, kes on valmis Sind vahetult jõustama ja toetama, et aidata Su toimetulekut parandada ning leida tee turvalisema elu poole.
Asume igas maakonnas. Nõustame konfidentsiaalselt ja vajadusel anonüümselt. Teenus on tasuta. Leia lähim ohvriabitöötaja siit.
- Ohvriabi kriisitelefon
-
Ohvriabi kriisitelefon 116 006 pakub ööpäevaringset kriisinõustamist, annab infot Sinu õiguste ja abivõimaluste kohta ning viib Su kokku õigete spetsialistidega. Meile saab helistada ka välismaalt numbrile +372 614 7393.
Ohvriks sattudes tuleb Sul toime tulla väljakutsetega, mis võivad olla sulle võõrad. Sa võid tunda erinevaid emotsioone: hirmu, viha, häbi või süütunnet. Sa ei pruugi ka teada, kust abi saada. Juhtunust rääkimine võib olla raske, ent rääkimata jätmine võib kokkuvõttes olla veelgi raskem.
Pakume Sulle tuge ja ärakuulamist. Oleme Sinu jaoks olemas kõige mugavamas kohas ja sobivaimal hetkel nii veebis kui ka telefonis. Me ei anna Sulle hinnanguid ja Sa võid meie juurde korduvalt pöörduda. Kui soovid, võime Sinuga hiljem ka ise ühendust võtta, et arutada koos, millised on parimad võimalused Sinu aitamiseks.
Oled oodatud meiega ühendust võtma nii kohe pärast sündmust kui ka pikema aja möödudes.
Helista ohvriabi kriisitelefonile 116 006, kui:
- oled langenud süüteo ohvriks;
- Sind on jäetud hooletusse või koheldud halvasti;
- Sinu kallal on tarvitatud füüsilist, vaimset, seksuaalset või majanduslikku vägivalda;
- oled kaotanud kuriteo või õnnetusjuhtumi tagajärjel enda lähedase;
- soovid teatada kellestki, kes võib vajada abi.
Helistada saad 24/7 tasuta ja soovi korral anonüümselt. Nõustame Sind eesti, vene ja inglise keeles.
Meile on oluline, et vajaliku abi jõudmine eluohtlikus või kriitilises seisundis abivajajani ei viibiks. Korduvate pöördumiste korral, kui on välistatud risk inimese elule ja tervisele, on sotsiaalkindlustusametil õigus hoiatada ja seejärel blokeerida helistaja number 24 tunniks.
Kui Sa ei soovi helistada, oleme Sinu jaoks olemas veebivestluses. Vestluse alustamiseks vajuta paremas nurgas asuvale nupule “Vestlus”.